НОВИНИ

Родіон Лука перемагає з мінімальною перевагою

09 жовтня в Одеському перегоновому яхт-клубі завершились змагання чемпіонату Європи з вітрильного спорту в класі яхт Platu25. З мінімальною перевагою в змаганнях переміг екіпаж Родіона Луки. Інші медалі вибороли також українські екіпажі.

В Одеському перегоновому яхт-клубі початок жовтня став справжнім святом вітрильного спорту. Вітрильні змагання йшли одне за одним майже безперервно. Кульмінацією програми стало проведення 04-09 жовтня чемпіонату Європи в класі яхт Platu25. Цьому передував Відкритий чемпіонат України в тому ж таки класі яхт, що проводився тижнем раніше.

Відповідно до статусу змагань, флот учасників підготувався найкращим чином. Якщо в чемпіонаті України приймали участь 23 команди, то до старту чемпіонату Європи флот виріс на третину і склав 35 команд, які представляли шість країн. Справедливим буде вказати, що за кількістю учасників чемпіонат Європи в Одесі випередив навіть чемпіонат світу, що проходив в серпні в Литві.

З точки зору погоди, одеські змагання також запам’ятаються учасникам. З першого дня перегонів тепле осіннє сонечко поступилось свіжому східному вітру, що приніс з собою неприємну коротку і високу хвилю. Такі умови панували протягом всіх днів змагань і принесли учасникам багато технічних складнощів. Зокрема, три яхти втратили щогли, в тому числі, і бронзовий призер чемпіонату України, один з фаворитів змагань – команда Юлії Кирпи Game Changer.

Саме в таких складних умовах точилася боротьба за призові місця чемпіонату Європи, ба, навіть за місця в топ-10 флоту. Ранній лідер заліку, команда Олександра Порядченко «Контрамарка» постійно переслідувала майбутніх переможців, київсько-одеську команду Black Sea Pirates Родіона Луки. На початку заключного дня різниця між командами складала всього три очки. Далі, в боротьбі за бронзу відрив екіпажу Grand Evento від досвідчених литовців, призерів чемпіонату світу, WhiteWhale складав всього один пункт.

09 жовтня, погода ще раз здивувала учасників. До свіжого вітру і високої хвилі, що вже стали звичними, додались низькі температури. Тобто, на акваторії змагань було просто незвично холодно. Знову старт було вирішено відкласти, з надією, що сонце прогріє повітря. Після двогодинного очікування були проведені дві заключні гонки, що визначили долю медалей.

Варто відмітити по-справжньому чемпіонську витримку команди Родіона Луки, котрий зміг вибороти золото навіть після того, як в першій гонці дня команда опинилась на фальстарті і була дискваліфікована. Здавалось, після такого удару зібратись буде складно, але «Пірати» не залишили можливості «Контрамарці» обійти себе. Нехай з відривом всього в один пункт, але Родіон Лука з своїм досвідченим екіпажем переміг. Доречі, тиждень тому ця ж команда захистила свій титул чемпіонів України в класі Platu25.

РодіонЛука, UKR69  Black Sea Pirates:
«Дійсно, після фальстарту ми трохи розгубились, треба розуміти, що за нашим планом ця гонка мала закріпити наші шанси на перемогу, але сталось навпаки. Ще одна подібна помилка і ми би опинились не те що без медалі, взагалі десь на десятих рядках. Але я хочу подякувати команді за те, що вона зберегла концентрацію і ми змінили ситуацію на нашу користь».

Олександр Порядченко, UKR999 «Контрамарка»:
«Так, нехай ми другі, але ми знаємо, на що здатні, ми вигравали гонки і, зокрема, заключну гонку теж. Наша команда показала себе найкраще, я пишаюсь тим, що наш екіпаж у якому не всі професіонали, піднявся так високо».

В боротьбі за третє місце боротьба також йшла до останнього відрізка дистанції. Цього разу молодий змішаний екіпаж Максима Гонтаря з стерновою Ганною Киселєвою захистили свою позицію і здобули бронзу.  

Максим Гонтар, UKR300 GrandEvento:
«Ми самі ще не цілком усвідомили, що досягли медалі. Дуже приємно, адже чемпіонат був надзвичайно складним».

На церемонії закриття чемпіонату до учасників звернулась Віце-президент Європейскої федерації вітрильного спорту (EUROSAF), пані Пінар Госкунер, що очолювала на змаганнях міжнародне журі:
«Вперше EUROSAF співпрацює з українським організатором змагань і ми надзвичайно вдячні Одеському перегоновому яхт-клубу і Чорноморському клубу за чудову організацію чемпіонату Європи. Гадаю, ми продовжимо роботу з українськими повноважними органами і будемо розглядати можливість проведення тут інших змагань».


Результати змагань: https://sail-races.com/en/10293/event.html,
Фотозвіт регати: https://www.facebook.com/OdessaRacingYachtClub/
 
Повноважні організатори змагань:
EUROSAF
Одеський Перегоновий яхт-клуб
Чорноморський яхт-клуб
Українська Асоціація класу яхт Platu25
Вітрильна Федерація України.
 
Партнери та спонсори 2021 Відкритого чемпіонату України в класі яхт Platu25
АUTODOC Компанія
ForwardAuto // AlfaRomeo // Mazda на Грушевського
«Контрамарка» компанія
TENET телекомунікаційний партнер
«Брістоль» - офіційний готель змагань
«Альбатрос Тур» - офіційний туроператор змагань
Клініка Св.Катерини – невідкладна допомога.

Made on
Tilda