НОВИНИ

Чемпіонат Європи в класі Platu25: загальний залік залишає питання медалей відкритим

В Одесі продовжуються змагання чемпіонату Європи з вітрильного спорту в класі яхт Platu25, що відкрився 06 жовтня. За три дні перегонів вдалось провести сім гонок. За перемогу змагаються екіпажі Родіона Луки та Олександра Порядченко. 
Штормова погода, що три дні тому зустріла флот чемпіонату Європи в класі яхт Platu25, продовжує панувати на акваторії змагань. Нехай протягом попереднього дня вітер та хвилі дещо стишились, умови залишаються екстремальними. Більше того, буквально під час проходження флотом останнього відрізку заключної гонки дня 08 жовтня, дистанцію накрив сильний порив вітру та спричинив до численних ушкоджень човнів. 
Навіть поверхневий погляд на залікову таблицю чемпіонату підтвердить, що і тут не на жарт вирують пристрасті. Ранній лідер змагань – екіпаж Олександра Порядченко «Контрамарка» – була зміщена з першої позиції командою Родіона Луки BlackSeaPirates вже наступнього дня. Поки, «Контрамарці» не вдається повернути собі лідерство, навіть попри цілком впевнений виступ. 
Олександр Прядченко UKR999 «Контрамарка»:
«Ми любимо сильний вітер. В перший день, при максимальній силі вітру, ми були двічі першими і очолили залік. Як тільки вітер почав легшати, ми трошки сповільнились. Ось і перші дві гонки сьогодні, хоча ми провели їх добре, не дали нам бажаного результату, аж поки вітер не подужчав у третій гонці і ми відразу перемогли. Будемо налаштовуватись на вирішальний день завтра».
Наразі, екіпаж Олександра, що представляє Київський перегоновий яхт-клуб, відстає від лідера на три очки. Цейхиткий результат може змінитись уже в першій же гонці заключного дня. Тому, питання визначення переможця все ще відкрите. 
В той же час, не дивлячись на майже бездоганний виступ «Піратів» (команда стабільно фінішує першою або другою), поки комфортного відриву екіпаж Луки для себе не створив. Відповідно, і у поточних лідерів заліку сон перед заключним днем буде неспокійний. 
Не менші пристрасті вирують і у боротьбі за бронзу чемпіонату. На цю медаль претендує відразу чотири команди. Тут також все дуже нестабільно. Наприклад, гості з Литви, екіпаж Раймондаса Сігздініса, показує дуже стабільний результат і тримається групи лідерів. Литовцям вдалось навіть повернути третю сходинку, що її вони утримували після першого дня (і навіть загрожувати «Контрамарці» в якийсь момент). Але за рішенням суддів сьогодні, литовці отримали штрафні бали після розгляду протесту, і вимушені були поступитись третьою сходинкою на користь команди Максима Гонтаря GrandeEvento. Наразі, команди розділяє лише одне очко, що також говорить про хиткість ситуації. 
Раймондас Сігздініс, LTU2074 WhiteWhale:
«Стараемся не поддаваться эмоциям, но признаюсь, настроение не очень. Судите сами, вчера мы оказались на фальстарте в первой гонке, пришли четвертыми, но получили дисквалификацию. Сегодня мы хорошо выступали, но потеряли очки после рассмотрения протеста. Конечно, завтра мы продолжим борьбу, нам остается только сохранять концентрацию и хладнокровие». 
09 жовтня стане вирішальним днем змагань чемпіонату Європи з вітрильного спорту в класі яхт Platu25. Розгорнеться боротьба як за золото змагань, так і за брону, і за місця в першій п‘ятірці і десятці. Одеська погода, що вже стала предметом обговорень навіть за межами України, готує нові випробування для учасників.


Пряма відео трансляція і повтори гонок з коментарями:
https://www.youtube.com/channel/UCCdaJDKvvWHGPj81v9O1QXA/videos

Фото звіти: https://www.facebook.com/OdessaRacingYachtClub

Результати змагань: https://sail-races.com/en/10293/event.html
Made on
Tilda