НОВИНИ

Україна і Литва в лідерах на старті чемпіонату Європи в класі Platu25

Складними погодними умовами зустріла акваторія Одеси учасників чемпіонату Європи з вітрильного спорту у класі яхт Platu25, що стартував 06 жовтня у Чорноморському яхт-клубі. Ранніми лідерами стали екіпажі «Контрамарка» Олександра Порядченка, BlackSeaPirates Родіона Луки та гості з Литви, команда WhiteWhale Раймондаса Сігздініса.
Перший в історії чемпіонат Європи у класі яхт Platu25 зібрав в Одесі вражаючий флот. По-перше, для міжнародного класу крейсерських яхт Platu25 кількість учасників у 35 вимпелів вже рекордна. Адже навіть серпневий чемпіонат світу у Литві зібрав дещо менше команд. По-друге, в останній раз Чорноморський яхт-клуб приймав спортсменів з шести країн більше 10 років назад. Повернути українську «мекку» вітрильного спорту на європейську арену – одне із завдань, що його ставлять перед собою організатори чемпіонату Європи – Чорноморський яхт-клуб, Одеський перегоновий яхт-клуб, Українська Асоціація класу Platu25 та Вітрильна Федерація України. Змагання санкціонує Європейська Федерація вітрильного спорту.
І це повернення видалось гучним у всіх сенсах. Церемонія відкриття чемпіонату відбулась в самому серці Одеси – у Міському саду, де був організований прийом на біль ніж 200 гостей. Ну а вже перший перегоновий день змагань став справжнім випробуванням як для човнів, так і для екіпажів. Східний штормовий вітер приніс неприємну коротку і високу хвилю, що збурила акваторію змагань. Вже навіть вихід за прикриття хвилеламів Чорноморського яхт-клубу став складним завданням для всіх учасників.
Оскільки флот змагань є різним за своїм складом і рівнем підготовки, тож і завдання перед командами на дистанції були різними. До Одеси прибули як досвідчені команди, так і новачки. Відповідно, якщо перші відразу заявили свої амбіції щодо високого результату, то інші змагались в «безпечному режимі».
Очікувано, що в складних умовах флот понесе технічні втрати. Причому, з дистанції зійшли як декотрі аматори, так і досвідчені стернові. Серед останніх екіпажі чемпіона світу Сергія Пічугіна, екс-члена збірної України Севастіана Лещенка і латвійська Bailarina. Справжня неприємність спіткала і бронзових призерів Відкритого чемпіонату України Platu25, що передував чемпіонату Європи, - українсько-британський екіпаж GameChanger Юлії Кірпи. Її човен втратив щоглу.
Але в цілому жінки-стернові продемонстрували справжню гендерну рівність по результатам дня. Представниця вітрильної сім’ї Ганна Кисельова з екіпажу GrandeEvento фінішувала п’ятою по результатам дня; киянка Анастасія Колісниченко з командою JerrySpeed завершила день на шостій позиції.
Ну а трійку дня склали два українські і литовський екіпажі. Тут без несподіванок, адже кожна з трьох команд є фаворитом змагань.
В свій час литовець Раймондас Сігздініс прославив свою країну в олімпійському світі, виборовши титули чемпіона світу і Європи в класі LaserRadial. Зараз Раймондас продовжує вітрильну кар’єру і на домашньому чемпіонаті світу цього року здобув бронзу. Ніби продовжуючи цей тренд, його команда двічі була третьою на фініші.
Раймондас Сігздініс, LTU2074 WhiteWhale:
«Звичайно, умови складні, ми не очікували такої хвилі, але досвід допомагає зосередитись і приймати вірні рішення, навіть в таких умовах. Будемо сподіватись, що надалі зможемо втримати свій результат».
Двократних чемпіонів України в класі Platu25, київсько-одеський екіпаж BlackSeaPirates, навряд влаштує другий результат, що його команда досягла сьогодні, адже в підготовку було вкладено багато сил.
Родіон Лука, UKR62 BlackSeaPirates:
«Ми ретельно готувались до чемпіонату Європи і поки нам вдається триматись в групі лідерів. Побачимо, як буде далі. Погода дуже складна, можуть статись несподіванки, що і доводить сьогоднішній день. Можу тільки додати, що ми сконцентровані і налаштовані на високий результат».
Враховуючи погодні умови феноменальні дві перемоги записав в актив екіпаж Київського перегонового яхт-клубу «Контрамарка». Змішаний екіпаж, до складу якого входять як олімпійці, так і непрофесійні яхтсмени в серпні був п’ятим на чемпіонаті світу. Зараз, схоже, команда бажає скористатись можливістю виграти міжнародний титул.
Відповідно до прогнозу погоди, перегони другого дня EUROSAF чемпіонату Європи в класі Platu25 заплановані на 13 годину.


Результати змагань: https://sail-races.com/en/10293/event.html,
Фотозвіт регати: https://www.facebook.com/OdessaRacingYachtClub/

Повноважні організатори змагань:
Одеський Перегоновий яхт-клуб
Чорноморський яхт-клуб
Українська Асоціація класу яхт Platu25
Вітрильна Федерація України

Партнери та спонсори 2021 Відкритого чемпіонату України в класі яхт Platu25
АUTODOC Компанія
Forward Auto // Alfa Romeo // Mazda на Грушевського
TENET телекомунікаційний партнер
«Брістоль» - офіційний готель змагань
«Альбатрос Тур» - офіційний туроператор змагань
Клініка Св.Катерини – невідкладна допомога.
Made on
Tilda